Spotkanie Real Madrid - Cadiz zakończone wynikiem 3-0 na obiekcie Estadio Santiago Bernabéu dnia 2024-05-04 14:15

W niedzielnym starciu na Estadio Santiago Bernabéu, Real Madrid podejmował drużynę Cadiz w ramach 34. kolejki La Ligi. Mimo wyrównanej pierwszej połowy, ostatecznie to gospodarze okazali się lepszą drużyną, zwyciężając 3-0.

Real Madrid vs. Cadiz: Bezbramkowa pierwsza połowa

Real Madrid podejmowało Cadiz na Estadio Santiago Bernabéu w ramach 34. kolejki La Liga. Mecz rozpoczął się o godzinie 14:15, a na boisku zasiadł sędzia główny Javier Iglesias Villanueva z Hiszpanii. Atmosfera na stadionie była niesamowita, kibice wypełnili trybuny, gotowi na emocje jakie przyniesie im to starcie.

Pierwsza połowa spotkania nie przyniosła bramek, mimo starań obu drużyn. Real Madrid dominowało w posiadaniu piłki, próbując przedrzeć się przez zaciętą defensywę Cadiz. Mimo kilku groźnych sytuacji, bramkarz gości był na posterunku, nie pozwalając gospodarzom na objęcie prowadzenia.

Druga połowa: Real Madrid triumfuje zdecydowanie

Po przerwie to Real Madrid wzięło sprawy w swoje ręce i zaczęło zdobywać bramki. W 51. minucie Brahím Díaz otworzył wynik meczu, wykorzystując świetną asystę L. Modrić. Był to moment, który rozbujał kibiców na trybunach, dając im nadzieję na kolejne trafienie swojej drużyny.

W 68. minucie to J. Bellingham podwyższył prowadzenie dla Realu, asystując przy bramce dla Brahim Díaza. Cadiz próbowało odwrócić losy spotkania, ale defensywa gospodarzy była nieugięta, nie pozwalając rywalom na stworzenie klarownych sytuacji podbramkowych.

W doliczonym czasie gry, kontratak Realu Madrid zaowocował trzecią bramką, którą zdobył Joselu po świetnym podaniu od Nacho. Kibice oszaleli, ciesząc się z pewnego prowadzenia swojej drużyny.

W końcowych minutach spotkania obie drużyny miały okazje do zdobycia kolejnych bramek, ale wynik nie uległ zmianie. Real Madrid triumfowało zdecydowanie z wynikiem 3-0 nad Cadiz, zbierając cenne trzy punkty w walce o ligowe trofeum.

Warto odnotować, że Joseba Zaldúa z Cadiz został ukarany żółtą kartką w 38. minucie. Natomiast żadnemu z zawodników Realu Madrid nie przyznano kartki w tym meczu.

Następne mecze dla Real Madrid to starcia z Bayernem Monachium, Granadą oraz Alaves. Z kolei Cadiz zmierzy się z drużynami Getafe, Sevillą oraz Las Palmas. Mecz na Estadio Santiago Bernabéu dostarczył kibicom wiele emocji i piłkarskich wrażeń, a zwycięstwo Realu Madrid na pewno zostanie długo komentowane przez fanów.