Granada CF kontra Cadiz, wynik meczu - 2-0

W sobotę, 3 stycznia, odbył się mecz pomiędzy drużynami Granada CF i Cadiz w ramach 19. kolejki La Liga. Mecz rozegrany na Estadio Nuevo Los Cármenes zakończył się zwycięstwem Granada CF 2-0. Drużyna gospodarzy objęła prowadzenie jeszcze przed przerwą i utrzymała kontrolę nad grą, zdobywając drugą bramkę w drugiej połowie.

Mecz Granada CF - Cadiz: Zwycięstwo Gospodarzy 2-0

W niedzielnym starciu Granada CF podejmowała Cadiz w 19 kolejce La Liga. Mecz odbył się na Estadio Nuevo Los Cármenes o godzinie 16:00. Sędzią głównym spotkania był Juan Pulido.

Spotkanie rozpoczęło się dynamicznie, z mocną presją ze strony obu drużyn. W 22 minucie to Gospodarze wyszli na prowadzenie po trafieniu M. Uzuniego, który wykorzystał asystę L. Boyé. Przez resztę pierwszej połowy obie drużyny starały się narzucić swój styl, ale żadna z nich nie potrafiła powtórzyć skuteczności Gospodarzy.

Po przerwie, Gra była bardziej wyrównana, jednak to ponownie Gospodarze potrafili znaleźć drogę do bramki rywali. Tym razem bramkę strzelił Bryan Zaragoza po asyście Carlosa Nevy, ustalając wynik na 2-0. Cadiz starało się odrobić straty, lecz nie zdołało pokonać defensywy Granady.

Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-0 na korzyść Granada CF, które zasłużenie sięgnęło po trzy punkty.

Emocjonująca atmosfera

Na Estadio Nuevo Los Cármenes panowała niesamowita atmosfera. Kibice Gospodarzy wspierali swoją drużynę przez cały mecz, tworząc głośne dopingu, które dodawało energii zawodnikom. Mecz był pełen widowiskowych akcji, które wzbudzały emocje nie tylko na trybunach, ale także na boisku.

Sytuacja kadrowa

Obie drużyny miały problemy ze zdyscyplinowaniem w trakcie meczu. Gospodarze zebrały aż trzy żółte kartki, w tym dla Ricarda Sáncheza, Lucasa Boyé oraz Ignasiego Miquela. Natomiast zawodnicy Cadiz zostali ukarani czterema żółtymi kartkami, w tym dla Rubéna Alcaraza, Álexa Fernándeza, Chrisa Ramosa oraz Fali. Po stronie Gości czerwoną kartkę otrzymał Rubén Sobrino.

Gracze Granady będą teraz przygotowywać się do starcia z Realem Betis, Atletico Madrid oraz Getafe, natomiast Cadiz zmierzy się z Valencią, Alaves oraz Athletic Club.