Spotkanie między Real Sociedad oraz Cadiz zakończone wynikiem 2-0 dnia 2024-03-15 20:00

W poniedziałkowy wieczór Reale Arena stała się areną emocjonującego starcia w ramach La Ligi pomiędzy drużynami Real Sociedad i Cadiz. Mecz, który odbył się 15 marca o godzinie 20:00, zakończył się zwycięstwem gospodarzy 2-0. Real Sociedad kontrolowała przebieg spotkania od pierwszego gwizdka, zdobywając prowadzenie 1-0 jeszcze przed przerwą, aby ostatecznie zapewnić sobie trzy punkty po skutecznej grze w drugiej połowie.

Real Sociedad vs. Cadiz: Zwycięstwo Gospodarzy 2-0

Mecz pomiędzy Real Sociedad a Cadiz odbył się w Reale Arena o godzinie 20:00 w ramach 29. kolejki La Liga. Sędzią głównym spotkania był Cesar Soto Grado z Hiszpanii.

Atmosfera na stadionie była niesamowita, kibice Real Sociedad gorąco dopingowali swój zespół, a także skandowali przy każdej okazji. Obie drużyny wyszły na murawę zdeterminowane do walki o zwycięstwo.

Pierwsza połowa rozpoczęła się z determinacją z obu stron, ale to gospodarze wyszli na prowadzenie w 28. minucie za sprawą Mikel Merino, który skierował piłkę do siatki po asyście Mikel Oyarzabala. Real Sociedad prowadził 1-0 do przerwy.

Druga połowa to dalsza walka o dominację, jednak to Real Sociedad podwyższył prowadzenie w 68. minucie. Tym razem bramkę zdobył A. Zakharyan, a asystę zanotował Brais Méndez, ustalając wynik na 2-0 na korzyść gospodarzy.

Spotkanie nie obyło się bez kartek, zarówno gospodarze, jak i goście otrzymali żółte kartki. Martín Zubimendi, Javi Galán oraz Robin Le Normand z Real Sociedad, a Chris Ramos z Cadiz zostali ukarani kartkami.

W drugiej połowie Robin Le Normand z gospodarzy otrzymał drugą żółtą kartkę i został ukarany czerwoną kartką, co skomplikowało sytuację dla Real Sociedad. Z kolei zawodnik Cadiz uniknął czerwonej kartki, mimo otrzymania żółtej kartki w drugiej połowie.

Po końcowym gwizdku fani Real Sociedad świętowali zespół, który zasłużenie sięgnął po trzy punkty. Następne mecze dla Real Sociedad to starcia z Alaves, Almeria oraz Getafe, natomiast Cadiz zmierzy się z Granada CF, Barceloną i Gironą.