Spotkanie Cadiz - Celta Vigo, wynik końcowy 2-2

Wczorajszy mecz pomiędzy Cadiz a Celtą Vigo, rozegrany w ramach 26. kolejki La Ligi na Estadio Nuevo Mirandilla, zakończył się remisem 2-2. Spotkanie było pełne emocji, a drużyny prezentowały wysoki poziom gry. Mimo prowadzenia Celtы Vigo 1-0 na przerwę, Cadiz zdołał odrobić straty i zapewnić sobie cenny punkt.

Mecz pomiędzy drużynami Cadiz a Celta Vigo zakończony remisem 2-2

Dnia 25 lutego 2024 roku na Estadio Nuevo Mirandilla odbył się zacięty mecz pomiędzy drużynami Cadiz i Celta Vigo. Spotkanie to było bardzo emocjonujące i obfitowało w wiele zwrotów akcji.

Spotkanie rozpoczęło się dynamicznie, a już w 11. minucie Iago Aspas z Celta Vigo wykorzystał okazję i wprowadził gości na prowadzenie 1-0 po asyście L. de la Torre. Gospodarze starali się odzyskać równowagę, ale defensywa rywali była nie do przejścia. Wynik do przerwy nie uległ zmianie, a goście utrzymywali prowadzenie 1-0.

Druga połowa okazała się równie emocjonująca. W 58. minucie W. Swedberg podwyższył prowadzenie dla Celta Vigo, strzelając drugiego gola dla swojego zespołu. Jednak gospodarze nie zamierzali się poddawać. W 66. minucie Juanmi zdobył bramkę dla Cadiz, zmniejszając straty do 1-2. Zawodnicy Cadiz zaczęli naciskać, szukając wyrównania.

Ostatecznie, w samej końcówce meczu, w 90. minucie, D. Machís zapewnił radość swojej drużynie, strzelając gola na 2-2 i tym samym ustalając wynik meczu. Cadiz zdołał odrobić straty i wywalczyć cenny punkt po zaciętym spotkaniu.

Spotkanie nie obyło się bez kartek. Żółte kartki otrzymali m.in. Juanmi i Rubén Alcaraz z Cadiz oraz Renato Tapia, Javier Manquillo i Iago Aspas z Celta Vigo. Czerwonych kartek nie było.

Po emocjonującym meczu obie drużyny podziękowały sobie za walkę na boisku. Następne mecze dla Cadiz to starcia z Rayo Vallecano, Atletico Madrid oraz Real Sociedad. Natomiast Celta Vigo zmierzy się z Almeria, Real Madrid oraz Sevillą. Fani piłki nożnej nie mogą się doczekać kolejnych emocji, jakie przyniosą kolejne spotkania w ramach La Liga.