Na stadionie Abanca-Balaídos odbyło się spotkanie między Celta Vigo i Cadiz - końcowy wynik 1-1

W niedzielnym starciu La Ligi drużyna Celta Vigo podejmowała Cadiz. Mecz zakończył się remisem 1-1, a bramki padły dopiero w drugiej połowie. Cadiz objął prowadzenie tuż przed przerwą, jednak Celta zdołała wyrównać wynik po przerwie, dzięki czemu punkty zostały podzielone. Spotkanie odbyło się w Abanca-Balaídos, a emocje trwały do samego końca.

Mecz pomiędzy drużynami: Celta Vigo kontra Cadiz

W dniu 4 grudnia 2023 o godzinie 20:00 na stadionie Abanca-Balaídos odbył się mecz pomiędzy drużynami Celta Vigo i Cadiz w ramach 15. kolejki La Liga. Sędzią głównym spotkania był Jesus Gil Manzano z Hiszpanii. Mecz zakończył się remisem 1-1, a wynik do przerwy wynosił 0-1 na korzyść gości.

Sprawozdanie z meczu

Atmosfera na stadionie Abanca-Balaídos była niesamowita. Kibice obu drużyn gorąco dopingowali swoje zespoły, tworząc niesamowitą aurę na trybunach. Gospodarze rozpoczęli mecz z determinacją, ale to goście zdołali otworzyć wynik po 16 minutach gry. Chris Ramos zdobył bramkę dla Cadiz po podaniu Ivána Alejo, co postawiło drużynę gospodarzy w trudnej sytuacji.

Po przerwie Celta Vigo podjęła zdecydowane działania, starając się odwrócić losy meczu. Ich wysiłki zostały nagrodzone w 57. minucie, kiedy J. Strand Larsen wyrównał stan spotkania na 1-1. Mecz stał się bardzo wyrównany, a obie drużyny walczyły o zwycięstwo do ostatniego gwizdka.

W trakcie meczu arbiter ukarał żółtymi kartkami kilku zawodników obu drużyn, jednak największą kontrowersję wzbudziła czerwona kartka, jaką otrzymał Víctor Chust z Cadiz już w 33. minucie gry. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 1-1, pozostawiając kibiców z mieszanych uczuciami.

Mimo remisu, zarówno Celta Vigo, jak i Cadiz mogą być zadowolone z wyniku. Obie drużyny zaprezentowały wysoki poziom piłki nożnej, co przynosi nadzieję na interesujące spotkania w ich kolejnych meczach.

Następne spotkanie dla Celta Vigo to starcie z Rayo Vallecano, Granada CF oraz Villarreal, natomiast Cadiz zmierzy się z Las Palmas, Real Sociedad oraz ponownie z Granada CF.