Dnia 2024-05-25 16:30 na stadionie Power Horse Stadium odbyło się spotkanie Almeria kontra Cadiz zakończone wynikiem 6-1

Spektakularne zwroty akcji zdominowały sobotni mecz 38. kolejki La Liga, w którym Almeria rozgromiła Cadiz 6-1 na Power Horse Stadium. Choć do przerwy goście prowadzili 1-0, gospodarze zaskoczyli wszystkich, zdobywając sześć bramek w drugiej połowie i odwracając losy spotkania w imponującym stylu.

Emocjonująca końcówka sezonu: Almeria deklasuje Cadiz

Na Power Horse Stadium w Almerii odbył się mecz kończący sezon La Liga, który z pewnością na długo zostanie zapamiętany przez kibiców obu drużyn. Spotkanie pomiędzy Almerią a Cadiz, rozegrane 25 maja 2024 roku o godzinie 16:30, przyniosło nieoczekiwane zwroty akcji i zapierające dech w piersiach momenty.

Już od pierwszych minut atmosfera na stadionie była elektryzująca. Kibice licznie zgromadzeni na trybunach nie szczędzili gardła dopingując swoje drużyny. Sędzią głównym spotkania był Mateo Busquets Ferrer z Hiszpanii, który od początku musiał sprostać dynamicznej grze obu zespołów.

Przebieg meczu minuta po minucie

W pierwszej połowie meczu to Cadiz wyszło na prowadzenie. W 30. minucie Borja Ocampo, po doskonałej asyście Álexa Fernándeza, precyzyjnym strzałem pokonał bramkarza Almerii, co wywołało euforię wśród kibiców gości. Gospodarze, choć starali się odpowiedzieć, nie byli w stanie znaleźć drogi do bramki przeciwnika przed przerwą. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-1 dla Cadiz.

Drugą połowę Almeria zaczęła z nową energią. Już w 48. minucie Gonzalo Melero, po fantastycznym podaniu od Adri Embarby, wyrównał stan meczu na 1-1. To był dopiero początek ofensywnej nawałnicy gospodarzy. Cztery minuty później, w 52. minucie, Sergio Arribas zdobył drugą bramkę dla Almerii, wyprowadzając swoją drużynę na prowadzenie 2-1.

Cadiz zaczęło tracić kontrolę nad meczem, co wykorzystali gospodarze. W 57. minucie Joseba Zaldúa strzelił trzecią bramkę dla Almerii, podwyższając wynik na 3-1. Na tym jednak nie skończyło się show Almerii. W 65. minucie Luis Javier Suárez, po asyście Jonathana Viery, zdobył czwartą bramkę dla swojej drużyny, a sześć minut później, w 71. minucie, ponownie wpisał się na listę strzelców, podwyższając wynik na 5-1.

W 78. minucie na boisku zrobiło się gorąco, gdy obaj gracze - Adrián Embarba z Almerii i Fali z Cadiz - otrzymali żółte kartki po ostrym starciu. Jednak to nie ostudziło zapału gospodarzy. W 86. minucie Sergio Arribas zdobył swoją drugą bramkę w meczu, ustalając ostateczny wynik na 6-1 dla Almerii.

Mecz zakończył się wysokim zwycięstwem Almerii, która zdominowała drugą połowę spotkania i zdołała odwrócić losy meczu po niekorzystnym wyniku do przerwy. Cadiz, mimo dobrego początku, nie potrafiło sprostać naciskom ze strony gospodarzy. To był mecz pełen emocji, który z pewnością zapadnie w pamięć wszystkim obecnym na Power Horse Stadium.