Spotkanie Sevilla kontra Cadiz zakończone wynikiem 0-1

Na Estadio Ramón Sánchez Pizjuán kibice Sevilli mieli nadzieję na kolejne zwycięstwo swojej drużyny, jednak mecz okazał się pełen niespodzianek. Spotkanie, które odbyło się w zeszłą środę, zakończyło się sensacyjną wygraną Cadiz 1-0, mimo że do przerwy na tablicy wyników widniał bezbramkowy remis. Dla Sevilli ten wynik oznacza stratę cennych punktów w 36. kolejce La Liga, co może mieć znaczące konsekwencje w końcówce sezonu.

Relacja z meczu

Estadio Ramón Sánchez Pizjuán wypełniło się po brzegi kibicami, którzy przyszli zobaczyć na żywo starcie pomiędzy Sevillą a Cadiz. Atmosfera była pełna napięcia, a kibice obu drużyn dopingowali swoich ulubieńców.

Pierwsza połowa rozpoczęła się spokojnie, obie drużyny grały ostrożnie, starając się kontrolować piłkę i nie popełniać błędów. Sevilla próbowała narzucić swoje tempo gry, ale Cadiz skutecznie się bronił.

W 47. minucie Lucas Ocampos został ukarany żółtą kartką za ostre wejście. Chwilę później, w 50. minucie, Javier Hernández z Cadiz również obejrzał żółtą kartkę za nieprzepisowe zagranie.

W miarę jak mecz się rozwijał, emocje na boisku rosły. W 55. minucie Marcos Acuña z Sevilli został ukarany żółtą kartką za faul. Mecz stawał się coraz bardziej intensywny, a obie drużyny próbowały przełamać impas.

W 62. minucie Boubakary Soumaré otrzymał żółtą kartkę, a kilka minut później, w 68. minucie, Jesús Navas także został napomniany przez sędziego za nadmierną agresywność.

W 70. minucie Gonzalo Escalante z Cadiz dostał żółtą kartkę, co jeszcze bardziej zaostrzyło atmosferę na boisku. Sevilli coraz trudniej było przebić się przez solidną obronę Cadiz.

W 76. minucie Lucien Agoumé z Sevilli zobaczył żółtą kartkę, co tylko podkreśliło frustrację gospodarzy, których ataki były skutecznie neutralizowane przez defensywę gości.

W końcówce meczu, w 90. minucie, kiedy wszyscy spodziewali się już remisu, Sergi Guardiola z Cadiz strzelił decydującego gola. Po asyście Juanmi, Guardiola precyzyjnym strzałem umieścił piłkę w siatce, co wywołało euforię wśród kibiców Cadiz.

Chwilę później Kike Salas z Sevilli otrzymał żółtą kartkę za nieprzepisowe zagranie, ale było już za późno, aby gospodarze mogli zmienić wynik meczu.

Sevilla przegrała 0-1 z Cadiz, co było ogromnym rozczarowaniem dla fanów gospodarzy. Z kolei Cadiz może być dumny z wywalczonego zwycięstwa na trudnym terenie. Mecze Sevilli z Barceloną i Almerią będą teraz kluczowe, podczas gdy Cadiz czeka na swoje kolejne wyzwania w rozgrywkach La Liga.